لوله بازکنی نیاوران

تجربه 10 ساله ما در حوزه لوله بازکنی به شما میگوید قیل از دریافت خدمات لوله بازکنی 10 دقیقه وقت صرف کنید و این موارد را به دقت بخوانید که با تعرقه مصوب لوله بازکنی ،نحوه درست دریافت خدمات لوله بازکنی،و نحوه ثبت شکایت در خصوص لوله بازکنی آشنا شوید

لوله بازکنی نیاوران

این روزها استفاده از خدمات لوله بازکنی جهت رفع گرفتگی آشپزخانه، ظرفشویی، سرویس‌ بهداشتی از جمله گرفتاری‌های روزمره بحساب می آید. که اگر برای دریافت خدمات لوله بازکنی، با یکی از برچسب‌های تبلیغاتی تماس گرفته باشید بدونه تردید با تجربه بدی از هزینه‌های نا متعارف و خدمات ناقص مواجه خواهید بود.

مسددود شدن جزئی لوله ها ممکن است با مسائل جزئی از قبیل تخلیه کند آب سینک آشپزخانه یا سرویس یهداشتی آغاز گردد. اما می توانند به سرعت به مشکلات بزرگ تبدیل شوند؛ اهمیت دادن به این موضوع و رفع علت مسدود شدن جزئی لوله می تواند از تعمیرات پرهزینه لوله بازکنی جلوگیری کند.

جالب است بدانید در آپارتمان ها به علت اشتراک لوله های فاظلاب و ... در بسیاری موارد علت گرفتگی لوله ها ما نیستیم و مثلا بی مبلاتی یکی از همسایه‌ها یا حتی  مثلا  اتداختن نوار بهداشتی در چاه توسط مهمان به علت خجالت باعث اختلال و گرفتگی لوله ها شده است در این مقاله سعی بر این است راهکار های به شما آموزش دهیم که ابتدا خودتان اقدام به باز کردن لوله ها گرفته شده کنید و در صورتی که موفق به این عمل نشدید به شما میگیویم با چه معیاری و با چه هزینه ای جهت لوله بازکنی از شرکت های فعال در این حوزه کمک بگیرید؛ که از شما هزینه دو چندان دریافت نگردد. با توجه به کلاهبرداری های زیاد در حوزه لوله بازکنی که حتی بازتاب رسمی در رسانه های ملی داشته است؛ پیشنهاد میگردد مطالب زیر را دقت دنبال کنید.

نحوه کلاه بردای لوله بازکنی در تهران

احتراما با توجه به حجم زیاد مطالب در این مقاله برای ارجاع به قسمت های مختلف از فهرست مطالب استفاده کنید و در هر قسمت از مقاله میتوانید با کلیک کردن بر روی دکمه فهرست مطالب به فهرست مطالب دسته بندی شده برگردید. به عنوان یک کارشناس پیشنهاد میکنیم مطالب را کامل بخوانید که یک دید کلی برای لوله بازکنی و تخلیه چاه داشته باشید

مقدمه لوله بازکنی

بار ها برای شما و همشایگانتان اتفاق افتاده که متوجه مسدودیت لوله های فاضلاب شده و به فکر راه چاره برای رفع مشکل لوله بازکنی می افتند.اغلب ابتدا یک سیم مفتول یا یک سیخ را داخل لوله فرو میکنند و با ضربه های مکرر سعی در بازکردن لوله دارند چنانچه از این روش سودی حاصل نشد به فکر استفاده از محلول های شیمیایی می افتند که باید به اطلاعتان برسانم این روش برای گرفتگی های جزئی مناسب است اما نه برای همه ی گرفتگی ها . محلول های شیمیایی در گرفتگی های سخت کاری از پیش نمبیبرند بلکه باعث وقوع مشکلات شدیدتر در چندروز آینده مشوند.

ریختن مواد اسیدی و محلول های لوله بازکن صنعتی در لوله ها موجب خورده شدن لوله ها و نشتی در نقاطی از لوله میگردد.  به همین علت است که مطابق قوانین اتحادیه لوله باز کنی  استفاده از مواد لوله بازکنی برای شرکت های خدماتی در این حوزه ممنوع است.

تمام در و دیوار شهر پر شده است از برچسب های تبلغاتی با عنواین زیر

لوله بازکنی فوری

لوله بازکنی شبانه روزی

لوله بازکنی ارزان

و این یک هشدار است برای کلاه برداری ، در ادامه راز این همه تبلیغات و نحوه گرفتن بهترین خدمات در این بازار را برای شما بازگو خواهیم کرد


علایم لوله بازکنی

کندی تخلیه آب در سرویس بهداشتی و سینک نشانه گرفتگی لوله تا چند روز آینده است که پیشنهاد میکنم این موضوع را جدی بگیرید.جالب است که بدانید بیشترین علت گرفتگی لوله آشپزخانه چربی مواد غذایی و عدم استفاده از توری مناسب میباشد.

چنانچه حین استفاده از سینک و یا سرویس های بهداشتی بوی نامطبوع میپیچد باید بدانید که لوله های شمارا چرب و رسوب گرفته است که باید هرچه سریعتر به فکر رفع این مشکل باشید.

وجود حشرات در اطراف آشپزخانه و سرویس های بهداشتی نشان از گرفتگی و چربی بستن لوله ها میباشد که باید اقدامات لازم را انجام دهید.

چکیدن آب از زیر سینک و یا پس زدن آب از لوله ی کفشوی آشپزخانه به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی و یا شستن ظروف دیگر نشانه گرفتگی لوله میباشد.

اگردر هنگام شستشو آب از زیر سینک در کف بریزد. که ممکن است به خاطر گرفتگی با عوامل چربی یا آشغال باشد که میتوان با باز کردن زیر سینک آن را بررسی و پاک کرد

در صورت بروز هریک از مشکلات بالا میتوانید با شماره 09196424070 تماس بگیرید تا در هرکجای تهران که هستید از خدمات لوله بازکنی ما بهرمند شوید.


عوامل گرفتگی لوله و فاظلاب

عوامل متعددی باعث گرفتگی لوله می باشد :

*عدم استفاده از توری مناسب

*ریختن چربی مواد غذایی در سینک

*انداختن دستمال کاغذی در سرویس بهداشتی

*ریختن موی اصلاح شده ی بدن و موی سر در لوله حمام

*و...

بهترین راه برای اینکه از گرفتن لوله فاضلاب در آشپزخانه ، حمام و توالت جلوگیری کنید این است که از ورود مواد زائد مانند پسماند مواد غذایی و تفاله چای ، دانه های برنج ، تکه های نان (در آشپزخانه) ، دستمال ، تیغ ، موی اصلاح شده ی بدن و دیگر موارد در حمام و سرویس بهداشتی به درون فاضلاب جلوگیری نمایید.

عوامل موثر در گرفتگی لوله
عکس 3 : عوامل موثر در گرفتگی لوله

تعرفه لوله بازکنی

تعرفه لوله بازکنی متناسب با طول فنر متغییر است .همانطور که در زیر مشاهده میکنید قیمتت لوله بازکنی با فنر های مختلف آمده است.

 • بازکردن لوله فاظلاب از 1 تا 6 متر 90.000 هزار تومان
 • بازکردن لوله فاظلاب از 6 تا 12 متر 120.000 هزار تومان
 • بازکردن لوله فاظلاب از 12 تا 25 متر 150.000 هزار تومان
 • بازکردن لوله فاظلاب با تراکم هوا 150.000 هزار تومان
قیمت لوله بازکنی
عکس 10 :  تعرفه خدمان  لوله بازکنی

لوله بازکنی با تراکم هوا

اگر دلیل گرفتگی لوله ی فاضلاب انباشتگی خاک داخل لوله باشد، در اینطور مواقع از لوله بازکنی تراکم هوابرای باز کردن لوله استفاده می شود.نحوه استفاده از این دستگاه به این شکل است که با تلنبه زدن، هوا داخل دستگاه فشرده می شود و مقدار فشار درون دستگاه توسط یک عقربه نشان داده می شود. با قرار دادن دهانه این وسیله بر رویه دهانه لوله و کشیدن اهرم دستگاه لوله بازکنی، هوایی که داخل دستگاه به شکل فشرده است وارد لوله می شود و گرفتگی های داخل لوله را مجبور به حرکت می کند.

بیشترین استفاده پمپ تراکم هوا برای محل های است که فنر کار نمیکند یا انحنای لوله طوری است که فنر لوله بازکنی ( که در ادامه تشرح شده است)عبور نمیکند مثل توالت فرنگی. شایان اگر توالت فرنگی شما دچار گرفتگی شد سایر روش ها ممکن است به  لوله و اتصالات شما اسیب بزند اما تراکم هوا بهترین حالت است.

دستگاه تراکم برای رفع گرفتگی
عکس 6 : دستگاه تراکم برای رفع گرفتگی

لوله بازکنی با فنر

فنر لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی های سخت لوله ی توالت استفاده می کند. فنر لوله بازکنی از موتور و فنر تشکیل شده است. موتور لوله بازکنی فنری وسیله ای به شکل دریل می باشد که فنر به سر آن متصل شده است. فنر لوله بازکنی هم فنری متناسب با لوله می باشد که بایستی انعطاف لازم را داشته باشد تا درون خمیدگی لوله بتواند خم شود. به منظور استفاده از این دستگاه بایستی فنر را به سر دریل یا موتور مخصوص متصل کرد و سر فنر را درون لوله فرو برد. به دنبال آن موتور را روشن می کنیم تا فنر شروع به چرخیدن کند. زمانی که موتور روشن شد و فنر لوله بازکنی به چرخش در آمد، به آهستگی فنر را به درون لوله فشار دهید. این عمل را تکرار کنید تا فنر به مقدار بیشتری درون لوله وارد شود و به قسمت گرفتگی لوله برسد. زمانی که نوک فنر به گرفتگی لوله برسد سبب حرکت خاک و مواد جامد سخت داخل لوله می شود و آن ها را به سمت چاه هدایت می کند.

فنر دستی برای لوله باز کن
عکس 8 :  فنر دستی برای لوله بازکنی

لوله بازکنی با تلمبه دستی

لوله بازکنی دستی وسیله ای برای باز کردن گرفتگی های سطحی و ضعیف در لوله فاضلاب می باشد. این وسیله شامل پمپ و دسته است. و یک قطعه پلاستیکی نیم دایره ای شکل که نام پمپ به آن داده می شود و یک دسته که روی آن قرار گرفته است.برای ایجاد چسبندگی بیشتر و قوی‌تر عمل کردن چاه بازکن، دور تا دور لبه پلاستیکی بخشی را که قرار است به سینک بچسبد، پارافین بمالید. قسمت پلاستیکی لوله بازکنی را طوری که آب نتواند به زیر این کلاهک برود روی چاهک قرار دهید و مقداری آب در سینک ریخته سپس دسته چاه بازکن را محکم به سمت پایین فشار دهید. این حرکت را چندین مرتبه تکرار کنید. چاه بازکن را بردارید تا آب درون سینک با فشار وارد چاهک شود و ذرات داخل لوله را به درون فاضلاب ببرد.سپس آب داغ را باز کنید تا وارد لوله شود و جداره لوله را کاملا پاکسازی کند.

تلمبه دستی برای باز کردن گرفتگی جزیی
عکس 9 : تلمبه دستی برای باز کردن گرفتگی جزیی
 • طی تلمبه زدن نباید هوا به زیر پمپ نفوذ کند.
 • بعد از باز شدن لوله، کمی آب جوش درون لوله بریزید.

لوله بازکنی با مواد شیمیایی

لوله بازکن‌های شیمیایی موثرترین محلول هستند که با ریختن آن در چاهک گرفتگی لوله  جزیی براحتی از بین می‌رود و مجرای لوله باز می‌شود. ریختن مقدار کافی از این مواد به داخل لوله، امکان بازشدن گرفتگی داخل لوله وجود دارد. باید در ذهن داشت که سرعت اثر کردن لوله باز کن های شیمیایی کند است.

 • استفاده از محلول های اسیدی قوی آسیب زیادی به لوله های فاضلاب می رساند و موجب پوسیدگی لوله و ترکیدگی و ایجاد نشتی خواهد شد.
 • خطرات محلول های لوله بازکن برای چشم‌ها
 • هنگام کار با محلولهای لوله بازکن و دیگر مواد شیمیایی حتما از دستکش های مناسب و عینک‌های حفاظتی استفاده شود
 • باید این مواد دور از دسترس اطفال نگهداری شوند
 • مواد شوینده و نظافتی در حداقل غلظت استفاده شوند (یعنی قوی نباشند)، چرا که هرچه میزان غلظت آنها بیشتر باشد، آسیب ناشی از آن شدیدتر می‌شود

تلفن پشتییانی و درخواست خدمات : 09196424070